// איך למצוא ולהחזיק קשר עם אישה חזקה?
13-03-2018

והפעם שאלתו של רני בן ה-32 מירושלים
תמיד הייתי בחור עדין וחלש שאנשים היו מרשים לעצמם לפגוע בו פיזית ונפשית. גם היום אני כזה. אולי פחות, אבל עדיין. לכן אני מעוניין למצוא אישה חזקה פיזית ומנטאלית. אני חולם על מערכת יחסים רומנטית עם בת זוג שתהיה מסוגלת להגן עלי. האם וכיצד אפשרי ליצור ולשמור על מערכת יחסים כזאת?

רני שלום.
1. ליצור

לשאלתך, אני מאמין שאנחנו כבני אדם מסוגלים להשיג את רוב מה שאנחנו רוצים. על מנת שהאמירה האופטימית והגורפת הזאת תתקיים נדרשים כמה צעדים מצד מי שמנסה להגשים את הרצון שלו:
א. לבדוק את מדד התשוקה שלו [האם זה מה שהוא הכי רוצה, באמת] ב. לבחון את מידת המחויבות שלו [להשקיע את מלוא המרץ וכישורים שלו בהשגת המטרה]. ג. לוודא שהשגת המטרה תלויה רק בו. ד. לשרטט את הנתיבים האפשריים למימוש המטרה, לבחור פעולות קונקרטיות על למנת להגשים את המתווה וכמובן גם לבצע אותן.
אם תרצה אין לי ספק שאתה יכול למצוא אישה חזקה שתבחר להיות בת הזוג שביקשת לעצמך. אתה אמנם רואה את עצמך כבחור עדין וחלש אבל אני שומע אדם אמיץ ובעל כוחות. הבקשה שלך מעידה, לדעתי, על כך שאתה יודע להגדיר בדיוק את מה אתה מאמין שטוב בשבילך בלי לתת משקל רב למה חושבת הסביבה ואתה עושה זאת בכנות ואותנטיות ראויה לציון. נצל את החוזקות שלך על מנת להשיג כל מטרה שתבחר.

2. לשמור

מערכות יחסים מתקיימות כל עוד החוזה הזוגי שהיווה את הבסיס לקשר מתאים ומשרת את שני הצדדים. בדרך כלל, החוזה הזוגי אינו מוצהר ומדובר כפי שאתה הגדרת אותו אלא משתמע מיחסי הכוחות והצרכים של בני הזוג. לדעתי, העובדה שתיאום הציפיות נוכח כבר בשלב ההכרות הראשונית עשוי לתרום ליציבות הקשר [כל עוד הצרכים של מי מכם לא ישתנו].

כשאתה מבקש לעצמך אישה חזקה, אתה בוחר. הבחירה שלך מייצגת את הצורך שלך בהגנה ובביטחון אלא שיחד איתם עשויים להגיע גם חוסר בעצמאות, תלות, סבילות, צייתנות, דריכה במקום ועוד.
אם וכאשר אישה חזקה תסכים לחוזה המוצע, זה יקרה כי הוא ממלא אחר הצרכים הבסיסיים שלה. אלה יכולים להיות מבוססים על כוחנות, פינוק יתר, תחושת ערך נמוכה, חשדנות וחרדה מוגברים ועוד.

לכל בחירה שאנחנו עושים יש מחיר והוא הוויתור על האפשרויות האחרות, או כמו שתיאר את זה פאולו קוואלו באחד הראיונות איתו: “כשאתה יוצא מבית כלבו עם שקית, סימן ששילמת את המחיר. אם כן, תדאג, לפני שאתה מגיע לקופה, לבדוק טוב אם החליפה מתאימה למידותיך ואם מחירה הוגן”.

למי נכון לבחור אישה חזקה כבת זוג. קואוצ'ינג ליחסים

3. לרצות

לפני שאתה יוצא לחפש אישה חזקה, זכור שזו רק אחת הדרכים לזכות במה שאתה רוצה ולא בהכרח הטובה שבהם. אתה מבקש להרגיש מוגן גם פיסית וגם מנטאלית. איך העובדה שמישהו אחר אחראי לביטחונך ישרת את הרצון הזה? מה גורם לך לקשור בין הרצון שלך בזוגיות לבין הצורך שלך בהגנה? באיזה תנאים תהיה מוכן בתמורה לביטחון הזה לשלם, למשל, בוויתור על היכולת להגדיר מה חשוב או טוב לך שהפגנת כאן?

קיימת כמובן גם דרך אחרת והיא שתבחר לעבור תהליך התפתחות אישי. תהליך כזה ייתן לך כלים ותובנות אשר יחזקו אצלך את תחושת המסוגלות והעמידה מול העולם. התוצאות, יהיו משהו שאתה תשיג עבור עצמך, מעין קפיצת גדילה בכיוון שכבר התחלת [“גם היום אני כזה. אולי פחות, אבל עדיין”…]. בעקבותיהן יפתח בפניך מרחב גדול יותר של אפשרויות בחירה בבת זוג, אשר לא יהיו מוגבלות על ידי התנאי הצר שמנחה אותך כעת. מערכת יחסים טובה, שהיא ככלל מרחב מוגן ובטוח, עשויה להיות כר מצוין להתנסות ביכולות החדשות שתאמץ לעצמך.

בהצלחה.
רוני גרובר. מאמן אישי לזוגיות
ronygruber.com
https://www.facebook.com/coach.director

השארת תגובה

<< חזרה לרשימת הפוסטים