// להצליח ברילוקיישן
19-07-2018

אף אחד לא מלמד אותנו איך להצליח ברילוקיישן.  הנחת העבודה של היוצאים (והחברות ששולחות אותם) היא שאין שום סיבה שלא יצליחו.
כולם עשו ועושים את זה בהצלחה כל הזמן וחוץ מזה רילוקיישן הוא צ’ופר.
האמנם?

אם כן, מדוע אחוז האנשים שמוותרים וחוזרים לארץ לפני תום השנה הראשונה שלהם עומד על כ- 20%? ומדוע  למעלה מ- 35% מאלה שכן שרדו את השנה הראשונה מדווחים שבמהלכה הם חוו קשיים אשר הם מגדירים כמשפיעים באופן קיצוני על התפקוד היום יומי שלהם?

להצליח ברילוקיישן

רילוקיישן היא בחירה (לא תמיד מודעת) לוותר על כל תומכי השייכות לטובת תמונה עתידית. רוב המקרים היא אינה מבוססת על תהליך בדיקה מסודר, אלא על תחושת בטן, על דימוי. ההחלטה להתמסר להרפתקה או להבטחה של חיים “טובים יותר” שומטת ברגע את כל רשתות הביטחון – משפחה, חברים, שפה, תחושת בית, לטובת מציאות יום יומית של הסתגלות ולמידה.

ניתן להצליח ברילוקיישן. המפתח הוא בראש ובראשונה תיאום ציפיות. תיאום ציפיות רב מערכתי של העובד עם עצמו, של העובד עם משפחתו הקרובה והמורחבת ושל העובד עם החברה ששולחת אותו. ברוב המקרים קשה לאדם שמתכנן לצאת לרילוקיישן לייצר את ה”מרחק” הנדרש על מנת להטיל ספק או לבחון את מה שנראה מובן מאליו. הוא זקוק לביטחון הזה בדרך ומאמץ את נוהל “הכל יהיה בסדר”. אימון לרילוקיישן מבטיח שאכן כך יהיה.

 

השיטה

אני מאמן, מוסמך ע”י לשכת המאמנים וה-ICF (איגוד המאמנים הבינלאומי). על מנת לאפשר ליוצאים לרילוקיישן לעבור תהליך שמצד אחד ישפר את סיכוייהם להצליח ומצד שני לא יערער את הביטחון לו הם זקוקים על מנת לצאת למסע, פיתחתי כלי חוויתי, עוקף קוגניציה, אשר משלב כלים של בימוי וקולנוע במיומניות אימוניות קלסיות.

על מנת לדעת עוד, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שפורסם ב”עולם הקריירה“.

בהצלחה.
רוני גרובר. מאמן לרילוקיישן
ronygruber.com
https://www.facebook.com/coach.director

השארת תגובה

<< חזרה לרשימת הפוסטים